Informacje, Internet, Media, Technologie

Gdzie przechowywać swoje notatki i ważne informacje?

Gdzie przechowywać swoje notatki i ważne informacje?

Żyjemy w czasach, w których informacja ma największą wagę, a codziennie musimy zmagać się z koniecznością zapamiętywania dużej jej ilości. Problem pojawia się wtedy, gdy owe informacje musimy uporządkować, nie tylko po to, aby panował w nich większy ład, ale też po to, by później w łatwy sposób pozyskać do nich dostęp. W tym celu możemy skorzystać zarówno z bardzo klasycznych rozwiązań, jak i nowoczesnych, jednym z których jest Evernote. Jakie zatem dokładnie mamy opcję?

Organizowanie naszych notatek – jak robić to skutecznie?

Zrobienie porządku we własnych notatkach to podstawa skutecznej pracy. Współcześnie istnieją zwolennicy dwóch metod pozwalających na to:

  • klasycznej – sposób ten polega na wykorzystaniu zwykłego notatnika w połączeniu z tak zwanymi sticky notes’ami. Łatwo się w tym co prawda pogubić, ale znajdując dobry system, można się odnaleźć – z tym, że i tak jest to dość niewygodne,
  • nowoczesnej – zakłada ona wykorzystanie nowoczesnych aplikacji pokroju Evernote, które pozwalają grupować notatki w kategorie i mieć do nich dostęp z każdego miejsca i urządzenia, którym dysponujemy; szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Podsumowanie

Choć współcześnie istnieje sporo metod na porządkowanie własnych notatek, skorzystanie z aplikacji pokroju Evernote wydaje się najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że daje ono możliwość synchronizacji informacji wprowadzanych na komputerze z tymi dostępnymi na urządzeniu mobilnym – i odwrotnie. Skłońmy się zatem raczej do porzucenia klasycznych “notatnikowych” metod i pójdźmy z duchem czasu.