VIDEO

Główne wątki i postacie w filmie “Django” Quentina Tarantino

Główne wątki i postacie w filmie “Django” Quentina Tarantino

Film “Django” Quentina Tarantino to jeden z najbardziej znanych obrazów tego reżysera. Posiada wszystko to, co charakterystyczne dla stylu Amerykanina – wartka akcja, błyskotliwe dialogi, spora dawka humoru, elementy parodii, świetnie wykreowani bohaterowie i niemała ilość przemocy (która bywa krytykowana, ale trzeba pamiętać, iż jest obecna we wszystkich filmach Tarantino). Reżyser zadbał o wszystkie szczegóły – od ciekawej fabuły aż do niebanalnych postaci. I to wszystko decyduje o popularności filmu.

Główne wątki filmu “Django”

Akcja “Djanga” rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, kiedy wciąż panuje niewolnictwo, a wśród wykonywanych zawodów dużą estymą cieszą się łowcy głów i handlarze żywym towarem. To właśnie na tym tle społeczno – obyczajowym rozgrywa się akcja filmu. Jego głównym wątkiem są przygody dwójki bohaterów – doktora Kinga Schultza i niewolnika Djanga – którzy spotykają się w dość krwawych okolicznościach. Otóż Schultz (który jest łowcą głów) odbija niewolnika z rąk handlarzy żywym towarem i czyni go towarzyszem swojej podróży. Można powiedzieć, iż zawierają swego rodzaju układ – Django ma pomóc Schultzowi w złapaniu bandytów poszukiwanych listami gończymi, a ten ostatni ma wesprzeć niewolnika z poszukiwaniu porwanej żony. Od tego momentu następuje seria krwawych, brutalnych i często tragicznych zdarzeń. Razem odnajdują poszukiwanych bandytów i wpadają na trop ukochanej Djanga. Opracowują plan, którego jednak nie udaje się do końca spełnić. Schultz ginie, a Django zostaje skazany na pracę w kopalni. Udaje mu się jednak uciec i doprowadza swoje dzieło do końca – zabija właścicieli plantacji, na której przetrzymywana jest jego żona i razem z nią opuszcza miejsce krwawej jatki.

Główne postacie filmu Quentina Tarantino

Wartka i barwna historia przedstawiona przez Quentina Tarantino to niezaprzeczalny atut filmu. Jednak “Django” to także oryginalni i bardzo ciekawi bohaterowie, którzy także decydują o wartości dzieła amerykańskiego reżysera. Na uwagę zasługują zwłaszcza cztery postacie:

Django (tytułowy bohater, który świetnie czuje się zarówno w łachmanach niewolnika, jak i stroju rewolwerowca)doktor King Schultz (łowca głów niemieckiego pochodzenia, który pod maską brutalnego zabójcy kryje duszę romantyka wrażliwego na krzywdy innych)Calvin Candie (bezwzględny właściciel plantacji, na której przetrzymywana jest żona Djanga – człowiek brutalny, dla którego jedyną siłą argumentów jest przemoc)Stephen (niewolnik właściciela plantacji, który charakteryzuje się nienawiścią do czarnoskórych i skłonnością do przemocy)Jednocześnie trzeba tu wspomnieć o tym, iż wszystkie te postacie zostały przedstawione i zagrane w sposób niezwykle brawurowo. Dużą zasługą mają w tym sami aktorzy – Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio i Samuel L. Jackson – którzy w stu procentach zrealizować wizję reżysera. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wyżej wymieniona czwórka aktorów to plejada gwiazd z najwyższej półki.

Film “Django” w reżyserii Quentina Tarantino to barwna i nieszablonowa opowieść o dwójce oryginalnych bohaterów i ich krwawych przygodach. Warto ją zobaczyć – tym bardziej, iż jest dostępna w legalnej telewizji internetowej.