VIDEO

Jak wybrać film na wieczór?

Na pewno nie raz miałeś taki problem. Wróciłeś do domu po ciężkim, stresującym dniu pracy i chciałeś dla relaksu, obejrzeć sobie film. Sęk w tym, że nie wiedziałeś, jaki. Szukałeś czegoś, co wpadnie ci w oko na platformach VoD oferujących filmy online, szukałeś i na nic nie mogłeś się zdecydować. Wiecznie ci coś nie pasowało lub wydawało ci się mało interesujące. W efekcie zniechęcony w ogóle zrezygnowałeś z oglądania lub wybrałeś coś na chybił trafił. I to coś okazało się niestety kompletnym niewypałem.

Jak znaleźć film dla siebie?

Oto kilka rad, które gdy znowu najdzie cię ochota na oglądanie filmu, ułatwią ci wybór i sprawią, że będzie to strzał w dziesiątkę. Pomyśl jakie filmy lubisz oglądać. Każdy ma swój ulubiony gatunek, reżyserów, ulubionych aktorów, których chętnie zobaczy na ekranie. Ty na pewno też. Przy wyborze kieruj się właśnie tymi kryteriami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli do tej pory filmy danego reżysera ci się podobały, to kolejny też ci się spodoba. A twój ulubiony aktor nie zagra w nic niewartej szmirze. A jeśli do głowy przyjdzie ci na przykład film, który oglądałeś już sześć razy? Nie przejmuj się! Obejrzyj go siódmy raz. Najważniejsze, żeby sprawiło ci to przyjemność. Właśnie o to chodzi w udanym wieczorze z filmem – po seansie masz się czuć zrelaksowany i odprężony.

Zastanów się, w jakim jesteś nastroju. To kolejne kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając film. Niektórym się wydaje, że nie ma znaczenia jakie filmy wybierzemy na filmowy wieczór, bo ich oglądanie zawsze będzie milutkie i przyjemne. A to nieprawda. Jeżeli ogarnia cię smutek, nie wybieraj dramatu psychologicznego, bo to wpędzi cię w jeszcze większy dołek. Postaw raczej na komedię, których na szczęście nie brakuje w serwisach VoD, gdzie możesz oglądać filmy online, gdzie tylko chcesz i kiedy chcesz. Gdy jesteś ospały i znudzony, wybierz thriller lub film akcji, które sprawią, że natychmiast się obudzisz. Możesz też obejrzeć horror. Oglądanie przerażających scen z powoduje nagły wyrzut adrenaliny, więc zawsze stawia na równe nogi. Pod warunkiem jednak, że nie masz poważnych kłopotów z sercem i nadciśnieniem, bo wtedy te nogi możesz ze strachu wyciągnąć na zawsze, czego ci oczywiście absolutne nie życzymy.

Recenzje pomagają podjąć decyzję

Jeżeli zdecydowałeś się już na jakiś gatunek, ale wybór ciągle wydaje ci się zbyt duży i skomplikowany, poczytaj opinie internautów. W sieci nie brakuje wielbicieli filmów, którzy chętnie dzielą się odczuciami po obejrzeniu tego czy innego tytułu. Niektórzy tworzą nawet swoje top listy, czyli publikują tytuły filmów, które polecają i takie, na które, ich zdaniem, absolutnie szkoda czasu. Warto skorzystać z ich sugestii, bo zazwyczaj są bardzo pomocne. Możesz też zdać się na opinie profesjonalnych krytyków, którzy także dzielą się swoimi przemyśleniami na temat filmów w Internecie. Pod warunkiem jednak, że cenisz sobie ich zdanie. Czasem bywa tak, że to, co podoba się krytykom, nie za bardzo podoba się widzom. I odwrotnie. Dobrym rozwiązaniem jest też obejrzenie zajawki filmu. Producenci i dystrybutorzy często wpuszczają je do sieci, by zachęcić widzów do oglądania filmu. Taki kilkuminutowy spot na pewno ułatwi ci wybór, bo pokazuje, czego możesz się spodziewać.

Nie bez znaczenia jest także fakt, czy będziesz oglądał film sam, czy w towarzystwie innych osób. Jeżeli zdecydowałeś się na seans w samotności, nie ma żadnego problemu. Możesz kierować się tylko własnymi upodobaniami, nastrojem, potrzebami. Jeśli jednak zaprosiłeś na wieczór filmowy kilku znajomych lub chcesz oglądać film w towarzystwie drugiej połówki, musisz wziąć pod uwagę także ich upodobania. Nie warto zmuszać kogoś do oglądania horroru, jeśli wiesz, że ta osoba jest strachliwa i wręcz nie cierpi tego typu filmów, bo wieczór, zamiast być przyjemny zamieni się w… horror. W takim wypadku trzeba wybrać film, który ma szansę spodobać się i tobie i osobie bądź osobom, towarzyszącym. W udanym wieczorze filmowym chodzi o to, by wszyscy dobrze się bawili.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *