VIDEO

Kanał Polsat News – bezpłatne oglądanie

Od 2019 roku możliwe jest oglądanie Polsat News za pośrednictwem telewizji naziemnej, bez dodatkowych opłat. Jest to efektem przejścia grupy Polsat ze standardu nadawania SD na MUX4.

Polsat News w telewizji naziemnej

W 2016 roku ponad połowa Polaków będzie miała szerokopasmowy dostęp do internetu, a 38 proc. będzie mieć dostęp do internetu mobilnego. W ten sposób ta sama treść może być dystrybuowana przy użyciu różnych formatów mediów i przesyłana przez sieci szerokopasmowe. Jest to ważne do tego stopnia, że kiedy rynek reklamy internetowej w Polsce wykazuje ogromną dynamikę wzrostu rzędu 15 proc. w ciągu półrocza. W Polsce podobnie jak w innych krajach, rozwój reklamy internetowej odbywa się głównie kosztem prasy, obecnie w mniejszym stopniu kosztem radia, ale nie telewizji. Z tego powodu kierownictwo Polsatu zdecydowało się na przeniesienie swojego flagowego kanału informacyjnego do dostępu ogólno publicznego.

Jak odbierać Polsat?

Każdy odbiorca telewizji naziemnej może przeprogramować swoje kanały, tak aby oglądać Polsat News. Wymaga to jedynie posiadania odbiornika telewizyjnego z dekoderem DVB-T2 HD. Takie urządzenie jest już zintegrowane z prawie wszystkimi nowymi urządzeniami. Oprócz telewizji naziemnej dostępny jest również odbiór satelitarny. Jednak nie każdy może zainstalować system satelitarny. Procedura wyszukiwania kanału Polsatu News jest bardzo prosta. Musimy wejść w opcje wyszukiwanie kanałów i ręcznie – zalecane lub automatycznie wyszukać dostępne kanały cyfrowe. Jeśli wśród wyszukanych kanałów nie będzie Polsat News, to może oznaczać, że należy przestawić antenę naziemną w innym kierunku lub w ustawieniach zmienić zakres obszaru, na jakim wyszukiwany jest kanał. W niektórych przypadkach mimo posiadania odpowiedniego odbiornika telewizyjnego, znalezienie Polsatu News nie będzie możliwe. Wynika to z faktu, że w zasięgu nadajników MUX 4 znajduje się obecnie jedynie 45% powierzchni Polski. Docelowo ma to jednak być nawet 70% terytorium naszego kraju.

Czym jest Polsat News?

PolsatNews jest nadawany od 2008 roku i obecnie zajmuje 2% rynku medialnego w Polsce. Obok publicznej TVP Info oraz TVN 24 zajmuje naczelną pozycję wśród kanałów informacyjnych w Polsce. Stacja zatrudnia 400 pracowników i oferuje szeroką gamę programów, zarówno informacyjnych jak też publicystycznych. Często można tam zobaczyć debaty z politykami oraz ekspertami. Stacja nie pozycjonuje się pod względem politycznym, zachowują obiektywizm i mając ambicje bycia kanałem opiniotwórczym.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *