VIDEO

Smart TV i jego zalety

Smart TV i jego zalety

Masz dość starego telewizora? Może chcesz po prostu skorzystać z większego ekranu, aby oglądać swoje filmy i seriale? Niezależnie od motywacji istnieje wiele powodów, dla których warto kupić telewizor Smart TV. 

Przesyłanie strumieniowo filmów

Chcesz pochwalić się zabawnymi zdjęciami lub filmami z wakacji znajomym? Chcesz po prostu cieszyć się większym ekranem, kiedy oglądasz filmy z internetu? Dzięki Smart TV możesz podłączyć swój smartfon lub tablet do telewizora bez żadnych kabli. Potrzebujesz tylko sieci Wi-Fi, wtedy wszystko zależy od marki twojego Smart TV. Jeśli to Samsung, musisz użyć aplikacji Smart View. W przypadku większości telewizorów Smart TV z systemem Android wystarczy użyć aplikacji Chromecast. To możliwość oglądania Netflixa i YouTube bezpośrednio na telewizorze bez konieczności podłączania komputera. Wystarczy pobrać aplikacje, połączyć się z nimi i gotowe. Smart TV całkowicie zmienia sposób, w jaki oglądasz programy rozrywkowe, takie jak mecze piłki nożnej lub słynne programy, takie jak Eurowizja. Możliwe jest śledzenie programu, odkrywając reakcje internautów na całym świecie w czasie rzeczywistym. Możesz też wyświetlić kanał Twittera u dołu lub z boku ekranu, gdzie pojawiają się wszystkie tweety zawierające wcześniej wybrany hashtag. Dzięki Smart TV nie potrzebujesz już pilota. Założymy się, że gdy oglądasz telewizję, twój telefon zawsze jest pod ręką. Cóż, przyda ci się to bardziej niż kiedykolwiek. I to nie tylko po to, aby zmniejszyć lub zwiększyć głośność. Możesz łatwo zmienić kanał, ale także znacznie łatwiej wyszukiwać filmy. Dziś możemy surfować po Internecie na wiele różnych sposobów. Smart TV także to umożliwia. Ponadto oglądanie filmów w Internecie na telewizorze Smart TV jest znacznie przyjemniejsze, biorąc pod uwagę rozmiar ekranu.

Czym jest Smart TV?

To telewizor podłączony do Internetu, który oferuje wiele różnych funkcji w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami. Telewizja internetowa to miejsce, gdzie darmowe filmy online są dostępne przez cały czas. Podobnie jak w przypadku smartfonów, aplikacje są podstawą korzystania z telewizorów Smart TV. Możesz pobrać całą masę aplikacji na swój telewizor, aby zamienić się w prawdziwy gigantyczny smartfon. Wszystko działa jak na telefonie: aplikacje są bezpłatne i można je pobrać ze sklepu z aplikacjami. Możesz więc słuchać muzyki w Spotify, przeglądać Facebooka lub oglądać ulubione seriale z Internetu czy darmowe filmy online, bezpośrednio na telewizorze. Smart TV jest bardzo łatwy w obsłudze, ponieważ menu i system operacyjny zostały uproszczone.