VIDEO

Zalety telewizji internetowej

Zalety telewizji internetowej

Telewizja internetowa pojawiła się stosunkowo niedawno, przynajmniej w porównaniu z telewizją konwencjonalną, ale jej widownia na całym świecie rośnie każdego dnia.

Telewizory, do których można podłączyć telefon

Jednak oglądanie filmów na telefonach czy nawet laptopie może być uciążliwe. Na szczęście dziś, możesz z łatwością podłączyć je do telewizora. Jeśli mówimy o nowoczesnych modelach telewizorów, to nie powinny pojawić się żadne problemy. Są one wyposażone we wszystkie interfejsy niezbędne do połączenia, a sama synchronizacja zajmie tylko kilka minut. Aby uruchomić wideo w telewizorze, możesz użyć najbardziej zwykłego kabla USB. Cechą tego połączenia jest to, że smartfon będzie działać jako pamięć zewnętrzna. Natychmiast po synchronizacji na dużym ekranie pojawi się menedżer plików.

Wyświetlanie zawartości z telefonu na dużym ekranie jest znacznie trudniejsze. Najprostszym sposobem jest synchronizacja bezprzewodowa przez Wi-Fi. Takie połączenie można jednak skonfigurować tylko w modelach wyposażonych w moduł sprzętowy do bezprzewodowego połączenia z Internetem. Łatwiej jest, jeśli korzystasz z Smart TV, który obsługuje specjalne technologie synchronizacji z telefonami komórkowymi. Możesz także skonfigurować połączenie w konwencjonalnych telewizorach wyposażonych w interfejs HDMI. Jednak w takim przypadku będziesz musiał kupić specjalny adapter. Ponieważ telefony nie mają takich złączy. Adaptery są sprzedawane w sklepach z elektroniką i supermarketach.

Sposoby podłączenia telefonu do telewizora

Konwencjonalnie wszystkie ustawienia synchronizacji można podzielić na dwie kategorie:

  • przewodowe – HDMI, USB;
  • bezprzewodowe – Wi-Fi, Bluetooth, Miracast.

Pierwsza opcja jest odpowiednia dla właściciela telewizora, który nie obsługuje Wi-Fi. Wcześniej trzeba będzie kupić odpowiedni kabel i adapter, jeśli jest to konieczne. Druga grupa metod wydaje się wygodniejsza, jednak nie jest odpowiednia dla wszystkich użytkowników. Jak wspomniano wcześniej, ważne jest, aby telewizor obsługiwał określoną technologię bezprzewodową. Konfiguracja połączenia telefonu z telewizorem za pomocą krótkiego kabla nie zawsze jest wygodna. To znacznie ogranicza mobilność smartfona. Nie możesz zmienić jego lokalizacji. Jeśli telewizor obsługuje połączenie z Internetem, synchronizacja zajmie minimum wolnego czasu. Takie połączenie ma kilka zalet jednocześnie. Po pierwsze, jest to wysoka szybkość przesyłania danych. Po drugie, proces ręcznej synchronizacji jest przeprowadzany tylko raz. W przyszłości sprzęt zostanie podłączony automatycznie. Po trzecie, nie ma ograniczeń w ruchu smartfona.

Nawet jeśli przenosisz smartfona w odległości 20-30 metrów od ekranu telewizora, absolutnie nie wpływa to na jakość emitowanego obrazu. Aby odtwarzać zawartość z telefonu na Smart TV, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku:

  • Pobierz i zainstaluj na swoim smartfonie z rynku mobilnego specjalną aplikację do sterowania telewizorem. W Google Play i Apple Store takie programy są prezentowane w szerokim asortymencie.
  • Aktywuj Wi-Fi na telewizorze, a następnie na urządzeniu mobilnym. Połączenie bezprzewodowe jest włączone w ustawieniach.
  • Uruchom wstępnie pobraną aplikację w telefonie. Aktywuj tryb wyszukiwania dla aktywnych połączeń. Po zakończeniu synchronizacji możesz sterować telewizorem.
  • Uruchom film lub dowolną inną zawartość na smartfonie, a obraz zostanie automatycznie powielony w telewizji.

Zalety telewizji w sieci

Rosnąca popularność telewizji internetowej związana jest z różnymi czynnikami. To przede wszystkim możliwość oglądania filmów i programów w dowolnym miejscu na świecie: możesz oglądać telewizję przez Internet nie tylko w domu, ale także w każdym innym miejscu, w którym jest połączenie z Internetem. Możesz zabierać ze sobą telewizję w podróży, łączyć się i oglądać ulubione programy na wakacjach. Telewizja internetowa działa na różnych urządzeniach. Możesz oglądać programy nie tylko w telewizji, ale także na urządzeniach mobilnych, komputerach, tabletach i różnych konsolach. Oczywiście, aby uzyskać dobrą jakość transmisji i oglądać płynnie filmy za darmo, wymagana jest wystarczająco duża prędkość internetu, ale dzięki technologii DASH można dostosować jakość transmisji i cieszyć się oglądaniem bez przerw i zawieszeń. To możliwość samodzielnego decydowania, co chcesz oglądać. Możesz wybrać interesujące kanały internetowe z listy, dodać je do ulubionych. Również w bibliotekach wideo można znaleźć filmy za darmo online według nazwy lub gatunku i oglądać je w dobrej jakości.